Transport miejski ma być nie tylko bezpieczny i wygodny,
co podkreślają pomysłodawcy projektów,ale przede wszystkim przyjazny dla środowiska, a co za tym idzie dla nas-wszystkich mieszkańcow miast.
Obecnie Środmieście podzielone jest na 3 rożne strefy ( A, B, C ). W przewidzianym projekcie zostanie powiększona strefa ograniczonego ruchu w strefie B. Głównym celem zadania jest wcielenie w życie: Projektu zmian w organizacji ruchu.
Działanie to ściśle wiąże się z zakazem wjazdu do centrum miasta samochodów osobowych, poza pojazdami mieszkańców i pojazdami uprzywilejowanymi.
Działanie to zakłada poprawę wizerunku miejskiej komunikacji zbiorowej oraz podniesienie jej atrakcyjności poprzez zwiększenie bezpieczeństwa, zminimalizowanie czasu przejazdu oraz zapewnienie komfortu pasażerów.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie planuje rozszerzenie oferty poprzez wprowadzenie linii autobusowych "na zamówienie"."Giętkie linie" to usługi transportowe dostosowane do zapotrzebowania pasażerów.
Działanie to zwiazane jest mocno z próbą promocji nowej kultury podróżowania, i rekrcji. a jednocześnie ułatwienie
Do tej pory nie było w Krakowie wspólnego biletu i taryfy pomiędzy koleją i komunikacją miejską.
Wdrożenie Czystego Korytarza Wysokiej Przepustowości ma na celu usprawnienie ruchu oraz poprawę standardów podróżowania środkami komunikacji zbiorowej.
Celem zadania jest wdrożenie systemu carpooling w Krakowie, który będzie się nazywał "Jedźmy razem". W pierwszym etapie planowane jest uruchomienie systemu dla pracowników i studentów Politechniki Krakowskiej.
Kraków rozważa system car-sharing jako obiecującą możliwość ograniczenia negatywnych skutków zwiększającego się indywidualnego transportu samochodowego.
Zamiarem uruchomienia miejskich wypożyczalni rowerowych jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na ten sposób komunikacji miejskiej, jako tani i przyjazny ekologicznie środek transportu.
Zadaniem działania jest opracowanie systemu kontroli dostępu dla samochodów dostawczych wjeżdżających do stref o ograniczonej dostępności.
Pod hasłem Marketing zrównoważonej mobilności kryje się chęć ustanowienia, wdrożenia i promocji nowej kultury mobilności,
która byłaby oparta na społecznym porozumieniu.
Forum Mobilności jest otwartą platformą wymiany myśli i poglądów dotyczących problematyki transportu miejskiego.
Plan mobilności, to zestaw środków i działań mających na celu zmiany zachowań komunikacyjnych pracowników i studentów PK w kierunku bardziej przyjaznych środowisku form transportu.
Działaniem zaplanowanym w ramach projektu CARAVEL jest opracowanie internetowej platformy informującej o transporcie publicznym.
Miasto Kraków dostrzega potrzebę prioretyzacji wysokiego standardu środków komunikacji zbiorowej.
|